SpilXpertens Stefan Lind finder hver midtuge spændende fiduser – tre spiltips og sætter dem sammen til et spilsystem (2 ud af 3 = 3 doubler). Alle odds er fundet hos Bet365. Husk, at odds kan ændre sig løbende.
Spanien – Frankrig; ingen mål inden 35:00 til odds 1,83. Tirsdag d.9/7. Kl.21.00
Svært at se den her kamp ikke starter forsigtigt. Vi så det for begge holds vedkommende i deres respektive kvartfinaler, hvor tidligste mål kom i det 51. min. Det er de to stærkeste defensiver under slutrunden der mødes her og når vi så lægger den forventede forsigtighed oveni, så ligger det ikke i kortene at der kommer en tidlig eller forholdsvis tidlig scoring. Frankrigs offensiv har i bedste fald været svag. De har kun scoret eet mål i åbent spil, ellers har det været et selvmål og et straffespark; tre mål i fem kampe, hvor den seneste endda varede 120 min uden de scorede. Holdene kommer til at stå meget dybt, når de ikke har bolden, hvilket gør det svært for modstanderen at kreere det store, da pladsen er trang.
Argentina – Canada; under 1 mål (asian) i 1. halvleg til odds 1,875. Onsdag d.10/7. Kl.02.00
Semifinale ved Copa America, hvor vi i modsætning til EM-semifinalerne har en storfavorit – i Argentina. De to hold var også i samme gruppe, hvor de mødtes i den første kamp, her vandt Argentina meget fortjent, med 2-0, efter 0-0 ved pausen. I alt har tre af Argentinas fire kampe stået 0-0 ved pausen, hvor kun seneste stod 1-0 mod Ecuador i kvartfinalen. Det samme gør sig gældende for Canada; tre af deres fire kampe har været målløse efter 1. halvleg. Seneste kamp mod Venezuela førte de 1-0 ved pausen. Canada kommer uden tvivl meget defensivt ud til kampen her, da de mødtes i gruppespillet havde de bolden 37% af tiden. Argentina spiller med stor tålmodighed og det bliver næppe anderledes her. Vi får indsatsen retur i tilfælde af præcis eet mål i 1. halvleg.
Holland – England; 1-tal +1 hcp. hjørnespark til odds 1,72. Onsdag d.10/7. Kl.21.00
Spillet ovenfor vindes, hvis England ikke får flest hjørnespark. Holland har taget 30 hjørnespark indtil videre ved dette EM – England 22.
England tabte på hjørnespark i de to første kampe til hhv Serbien og Danmark. Derefter vandt de stort mod Slovenien, som blot skulle have et point for at gå videre, hvilket de som bekendt fik. I 1/8-finalen mod Slovakiet vandt England også stort på hjørne, men her var de også bagud fra 25. min til 95. min. Mod Schweiz senest vandt de med et enkelt hjørnespark.
Holland vandt over Polen med tre hjørnespark. I anden kamp tabte de med tre hjørnespark til Frankrig. I sidste gruppekamp vandt de med tre hjørnespark over Østrig. Mod Rumænien i 1/8-finalen vandt de med 13-4 i hjørnespark, selvom de førte fra 20. min. I seneste opgør tabte de med 3-7 på hjørnespark til Tyrkiet.
Derfor blev FCK’er vraget til fordel for 41-årig
Ekspert om Bischoff-skifte: Tillykke til Brøndby
TransferLIVE: Derfor afviste han et klubskifte
Skrækskade til AGF-spiller!
‘Der gik jeg sgu lidt rundt om mig selv’
Afsløring: Christian Sørensen afviser topklub
FC København skifter Parkens røde sæder ud med blå
‘Et fingerplaster på et åbent benbrud’
Overblik: Her er Superligaens vintertransfers 2025
Afsløring: Stort AB-talent besøger Burnley
DBU giver kvinderne samme bonus som mændene
Schmeichel om Højlund: ‘Han gør det fantastisk’
Bekræfter: Der var bud på Brøndby-stjerne
Sådan gør din klub i vinterpausen
Milan og Roma jagter mål og semifinale
Man Utd planlægger store ændringer til sommer
Superligaens mindste trup: ‘Jeg er ikke bekymret’
Endnu flere millioner kan vente Superliga-klub
Spår exit for dansk stjerne: ‘Flad fornemmelse’
De er vinterens fem dyreste Superliga-køb
Dansk angriber skifter i millionhandel
FC Barcelona scorer 100 millioner
Ny FCM-stjerne? Her overgår han kæmpesalg
Brøndby besejret af svenskere
Se billedet: Nu er han på vej til Danmark
Derfor hentede Brøndby ikke en venstre back
Superliga-klub afviser 112 millioner
AGF afviste spansk og hollandsk klub
Transfer? Disse spillere kan forlade Superligaen
Brian Riemer reagerer på danske transfers
Farvel til ny FCK-keeper: ‘Virker meget mærkeligt’
‘Alt blev sort. Jeg var i chok’
Scoop? Han ligner en klassesigning, Brøndby!
Kenneth Perez om Brøndby-køb: ‘Han så dårlig ud’
Theo Sander glippede skifte: ‘Jeg var frustreret’
Dybt forundret: ‘De er på Championship-niveau’
Stopper karrieren efter SL-exit: ‘Fældet en tåre’
City brugte flest penge i transfervinduet
Dansk målmand fritstillet på Cypern
Her er Patrick Dorgus løn i Manchester United
Jores Okore er færdig i dansk klub
Angriber får ophævet kontrakten i Sønderjyske
Superligaens tag-selv-bord: Store navne er gratis
Spillere i overskud? Her er transfervinduerne åbne
Vækker opsigt – Kevin Diks topper særlig liste
Ellevild med dansk transfer!
SL-chef: ‘Som at gå 12-runder med Mike Tyson’
– Det har jeg ikke hørt noget om
– Derfor solgte vi ham til Brøndby IF
‘Theo Sander var sgu ikke lige min prioritet’
Odgaard og co. med solidt tag på Atalanta
José Mourinho roste ny Brøndby-spiller til skyerne
Bekræftet: Benjamin Tahirovic på plads i Brøndby
Afsløring: West Bromwich forgylder Tammer Bany
Brøndby sender spiller til Belgien