I går blev det afsløret, i hvilke runder de forskellige Superliga-hold skal møde hinanden i slutspillet, men endnu manglede de præcise datoer. Det skyldtes, at tv-kanalerne skulle prioritere deres ønsker.
Puslespillet omkring kamp-afviklingen for de kommende runder i slutspillet er på plads.
Superligaen har offentliggjort kampprogrammet og de eksakte spilletidspunkt for de næste seks spillerunder.
Den allerførste slutspilskamp i Superligaens historie bliver AC Horsens- OB, mens sidste sæsons sølv- og guldvindere, SønderjyskE og FC København, runder den første spillerunde af om mandagen.
Se det fulde program for runde 27-32 her:
Spillerunde 27
31. marts Fredag kl. 18.00 AC Horsens - OB
31. marts Fredag kl. 20.15 FC Nordsjælland - Lyngby BK
1. april Lørdag kl. 16.00 Silkeborg IF - AaB
2. april Søndag kl. 13.00 Esbjerg fB - Randers FC
2. april Søndag kl. 16.00 Viborg FF - AGF
2. april Søndag kl. 18.00 Brøndby IF - FC Midtjylland
3. april Mandag kl. 19.00 SønderjyskE - FC København
Spillerunde 28
7. april Fredag kl. 18.00 OB - Esbjerg fB
8. april Lørdag kl. 16.00 AaB - Viborg FF
9. april Søndag kl. 13.00 FC Midtjylland - SønderjyskE
9. april Søndag kl. 16.00 Lyngby BK - Brøndby IF
9. april Søndag kl. 18.00 FC København - FC Nordsjælland
10. april Mandag kl. 18.00 Randers FC - AC Horsens
10. april Mandag kl. 20.15 AGF - Silkeborg IF
Spillerunde 29
14. april Fredag kl. 15.30 SønderjyskE - FC Nordsjælland
15. april Lørdag kl. 18.00 Esbjerg fB - AC Horsens
16. april Søndag kl. 16.00 Lyngby BK - FC Midtjylland
17. april Mandag kl. 13.00 Viborg FF - Silkeborg IF
17. april Mandag kl. 16.00 Brøndby IF - FC København
17. april Mandag kl. 18.00 AaB - AGF
18. april Tirsdag kl. 18.15 OB - Randers FC
Spillerunde 30
21. april Fredag kl. 18.00 Silkeborg IF - Viborg FF
21. april Fredag kl. 20.15 SønderjyskE - Lyngby BK
22. april Lørdag kl. 16.00 AC Horsens - Esbjerg fB
23. april Søndag kl. 13.00 Randers FC - OB
23. april Søndag kl. 16.00 FC Nordsjælland - Brøndby IF
23. april Søndag kl. 18.00 FC København - FC Midtjylland
24. april Mandag kl. 19.00 AGF - AaB
Spillerunde 31
28. april Fredag kl. 18.00 OB - AC Horsens
28. april Fredag kl. 20.15 Randers FC - Esbjerg fB
29. april Lørdag kl. 16.00 FC Midtjylland - FC Nordsjælland
30. april Søndag kl. 13.00 Viborg FF - AaB
30. april Søndag kl. 16.00 FC København - Lyngby BK
30. april Søndag kl. 18.00 Brøndby IF - SønderjyskE
1. maj Mandag kl. 19.00 Silkeborg IF - AGF
Spillerunde 32
5. maj Fredag kl. 19.00 FC Nordsjælland - FC København
7. maj Søndag kl. 13.00 Lyngby BK - SønderjyskE
7. maj Søndag kl. 16.00 AGF - Viborg FF
7. maj Søndag kl. 16.00 AaB - Silkeborg IF
7. maj Søndag kl. 18.00 FC Midtjylland - Brøndby IF
8. maj Mandag kl. 19.00 Esbjerg fB - OB
8. maj Mandag kl. 19.00 AC Horsens - Randers FC